تبلیغات
شاید این جمعه بیاید... شاید - شرحی بر تصویر منتشر شده منسوب به صاحب‌الزمان(ع)

در روزهای اخیر قطعه فیلمی ویدئویی حاوی تصویر شخصی عادی كه در مراسم‌ عزاداری در كربلا شركت كرده است، از طریق پست الكترونیكی (ایمیل)، بلوتوث و سایت‌های اینترنتی در میان محافل شیعیان منطقه خلیج فارس منتشر شده و گفته شد. كه تصویر امام مهدی(ع) است. این مسئله شبهات و تردیدهایی را در مورد درستی یا نادرستی آن باعث شده است.از این‌جاست كه ما ناگزیریم از برخی از حقیقت‌ها در مورد مسئله مهدویت آگاهی داشته باشیم و پس از آن می‌توانیم بر درستی یا نادرستی این تصویر حكم دهیم.
1. روایت‌های زیادی وجود دارد كه بر زبان آوردن نام واقعی امام مهدی(ع) را حرام دانسته و این خود به خاطر ترس از به (خطر افتادن جان) ایشان است. حال اگر نام بردن ایشان آن‌قدر حرمت دارد، پس پخش تصویر ایشان چگونه است و چه حكمی خواهد داشت؟
2. روایت‌های زیادی وجود دارد كه مشخص كردن وقت و زمان ظهور امام مهدی(عج) را حرام دانسته و این هم به خاطر پیروزی و موفقیت انقلاب و یا جنبش مبارك ایشان در ابتدای ظهور است. زیرا در صورت آگاهی دشمنان از زمان ظهور امام(ع)، آنان برای از میان بردن ایشان در آغاز حركتشان و پیش از آن‌كه همراه یاران و اصحابشان قدرت لازم را به دست آوردند، آماده خواهند شد.
3. توانایی‌ها و امكاناتی كه در اختیار امام است، قدرت پنهان و غائب بودن را بدون هیچ‌گونه نقطه ضعفی به ایشان می‌دهد و حكایت‌های دیدار با ایشان بزرگ‌ترین دلیل بر این مسئله است.
4. روایت‌هایی كه دیدن و مشاهده ایشان را در زمان غیبت، تحریم و تكذیب می‌كنند، بزرگ‌تر می‌كنند، بزرگ‌ترین دلیل بر این مسئله است و بهترین مصداق برای این‌كه كسی بگوید ایشان را دیده است... و اگر معنی روایت‌ها، ادعای نائب یا سفیر بودن از جانب ایشان باشد... از این باب مشاهده امام تطابق می‌یابد.
5.  فراموش نكنیم كه در زمان و پیش از ظهور پاك امام(ع) اشخاص زیادی وجود داشته و یا وجود خواهند داشت كه ادعای مهدویت و مهدی بودن می‌كنند و روایت‌ها نیز در مورد این مسئله صراحتاً سخن گفته‌اند، سخن گفته‌اند، پس در این‌جا لازم است كه از این مسئله هم غافل نباشیم.
باید دانست كه عشق و اشتیاق ما نسبت به صاحب‌الزمان ـ جان‌های ما فدای او باد ـ ما را وا می‌دارد كه ایشان را در معرض خطر قرار ندهیم؛ و این مسئله چگونه خواهد بود زمانی كه دشمنان به دنبال آن هستند كه ایشان را از بین ببرند و ما با ساده لوحی خود آن‌ها را در این امر یاری دهیم. «شیخ علی كورانی» در كتاب عصر ظهور گفته است كه سازمان اطلاعات امریكا پرونده‌ای كامل در مورد صاحب‌الزمان(عج) دارد و این پرونده تنها چیزی كه از امام كم دارد، عكس ایشان است. در این حال و به فرض این كه این تصویر واقعی و درست باشد، آیا ما باید مانند كسانی كه اخیراً ، این تصاویر را منتشر كرده‌اند با سادگی تمام تصویر امام را به دشمنان ایشان بدهیم، یا آن را نزد خود نگهداریم؟ این مسئله چگونه خواهد بود اگر ما بدانیم كه به دست آوردن تصویر و عكس ایشان غیر ممكن است، زیرا خداوند پاك و بلندمرتبه حفاظت و نگهداری از ایشان را در زمان غیبت به عهده گرفته است.در اینجا باید این سؤال را مطرح كرد كه آیا این امكان وجود دارد كه تصویر و عكس واقعی امام بدون رضایت ایشان به جایی نفوذ كند و رسیده شود؟ اگر پاسخ «خیر» باشد پس چرا این تصاویر منتشر شده و تحت چه عنوانی؟ و چرا این تصاویر در میان شیعیان اهل بیت(ع) گسترش یافته است؟!
ما باید برای دریافتن حقیقت امور آگاهی و ادراك داشته باشیم و با عقل حوادث را بسنجیم نه با احساسات، پس واقعیت به دست آوردن تصویر امام(ع) امری سهل و آسان نیست، در غیر این صورت ما در مورد امكان واقعی یا غیرواقعی بودن این تصویر به شك می‌افتادیم.حال شما حكم كنید كه آیا این تصاویر مربوط به ولی‌عصر(ع)، و امام زمان (عج) ـ كه جان‌ها فدای او باد ـ است یا داستانی غیر واقعی و نادرست است؟ ما بیچارگانی هستیم كه وقتمان را در جستجوی امام(ع) در خارج به هدر می‌دهیم در حالی‌كه ایشان در دل هر انسان مؤمنی جای دارند.